Gölmarmara Belediyesi’nin Logosu Değişti

0

Gölmarmara Belediyesi’nin Logosu Değişti
Gölmarmara Belediye Başkanlığı’nın logosu günümüz şartlarına uygun olarak yeniden tasarlandı. Yeni logo Belediye meclis toplantısında, oy çoğunluğunun oyunu alarak kabul edildi.
Oylama sonrası tekrar bir konuşma yapan Başkan ÖZ, Gölmarmara Belediyesine yeni bir vizyon ve yeni bir kurumsal kimlik kazandırmak istediklerini ifade ederek konuşmasına devam etti.
“Simgesel anlamda ilçemizi özetleyecek, anımsatacak ve temsil edecek güzel bir çalışma hazırladık.
Logonun en üstünde Halime Hatun cami-i ve Ahmed Şemseddin Marmari Hazretleri, yer alıyor.( Ahmed Şemseddin Marmari Hazretleri (KİMDİR) Gölmarmara İlçemizde doğmuştur. Babasının adı İsa’dır. 1435’te doğmuş ve 1505’te Manisa’da vefat etmiştir Marma-ravi’’diye tanınır.Ortasında ilçemizde yetişen dünyaca ünlü ÜZÜM, ZEYTİN ve KAVUN bulun maktadır Sarı renk ise güneşi temsil etmektedir. Yeni logomuz hazırlanırken, milli değerlerimizin yanı sıra ilçemizin kültürel ve ekonomik değerleri ile bu değerlerin renk tonları göz önüne alınarak bir tasarım yapılmıştır.
Logonun grafik yapısında Gölmarmara’nın başlıca geçim kaynağı olan üzüm,zeytin,kavun ve tarihimizi temsil eden Halime Hatun Cami-i ile G ve M harfleri ile figürler kullanılmıştır. Kullanılan objeler, renk seçimi ve görselin bütünlüğü bakımından Gölmarmara’yı her yönüyle temsil etmektedir.
Aynı zamanda bu renk gücü, gerçekçiliği, plan ve sistemi temsil eden doygun bir renktir. Yeşil tonların ise doğayı, doğal yaşamı ve güveni temsil eden bir renk olması bakımından kullanılması uygun görüşmüştür.
Logodaki “Gölmarmara Belediyesi” yazısındaki karakter seçimi ise görsel ile uyumlu bir karakterden oluşmakta ve yazının üzerinde, Belediyenin kuruluş yılı olan 1923 tarihi yer almaktadır. Bütün haliyle ele alındığında, Logo gerek estetik açıdan, gerekse tasarım kriterlerine uygunluğu açısından dikkat ve özenle hazırlanmıştır.
Böylece güzel bir çalışma ortaya çıktı.
İlçemiz ve Belediyemiz için hayırlı olmasını diliyorum”
Kamil ÖZ
Belediye Başkanı
Sosyal Medya da Paylaş